სსიპ.   საქართველოს   ოლიმპიური  რეზერვების  მზადების  ეროვნული  ცენტრი
ოლიმპიურ ცენტრში მისაღები საკვალიფიკაციო ტურნირი დასრულდა

ოლიმპიურ ცენტრში მისაღები საკვალიფიკაციო ტურნირი დასრულდა

11-12 ნოემბერს თბილისის ძიუდოს აკადემიაში საქართველოს ოლიმპიური რეზერვების მზადების ეროვნულ ცენტრში მისაღები საკვალიფიკაციო ტურნირი ჩატარდა, რომელშიც მონაწილეობა 2000-2001 და 2002-2003 წლებში დაბადებულმა სპორტსმენებმა მიიღეს.

აღნიშნული ღონისძიების მიზანს, 2018-2019 წლისათვის ოლიმპიურ ცენტრში მისაღები კონტიგენტის გამოვლენა წარმოადგენდა. შესაბამისად, სპორტსმენები, რომლებიც ტურნირის მიხედვით შეირჩევიან, ოლიმპიური ცენტრის მიერ კვებით, საცხოვრებელი და სავარჯიშო პირობებით იქნებიან უზრუნველყოფილნი.

შეჯიბრების ჩატარება უზრუნველყო საქართველოს ძიუდოს ეროვნული ფედერაციის მიერ დამტკიცებულმა საორგანიზაციო კომიტეტმა საქართველოს ოლიმპიური რეზერვების მზადების ეროვნულ ცენტრთან ერთად.

ტურნირის პირველ დღეს 2000-2001 წლებში დაბადებულმა ძიუდოისტებმა იასპარეზეს (46, 50, 55 60, 66, 73, 81 და +81 კგ), ხოლო მეორე დღეს - 2002-2003 (42, 46, 50, 55, 60, 66, 73 და +73 კგ).

11-12 ნოემბერი
თბილისის ძიუდოს აკადემია
საქართველოს ოლიმპიური რეზერვების მზადების ეროვნულ ცენტრში მისაღები საკვალიფიკაციო ტურნირი
2000-2001 წწ
50 კგ
1. გელა ქურასბედიანი
2. გიორგი მეხრიშვილი
3. აკაკი ეპიტაშვილი
3. გიორგი ოძიშვილი

55 კგ
1. გიორგი ნიკურაძე
2. ბაჩანა პაპუნაშვილი
3. ნოდარ ძამაშვილი
3. ნიკა კოჩალიძე

60 კგ
1. ნოდარ ქურხული
2. გიორგი ხუციშვილი
3. იორი დოღანია
3. ვაჟა ქუჩიშვილი

66 კგ
1. გიორგი ჯამასპაშვილი
2. ნიკა ბასილაშვილი
3. გურამ ბალიაშვილი
3. გოდერძი ქათამაძე

73 კგ
1. ნიკა ზოიძე
2. საბა ირემაძე
3. სოსო ასკილაშვილი
3. თენგიზ დათაშვილი

81 კგ
1. ლევან ფსუტური
2. ალეკო ნებიერიძე

+81 კგ
1. ილია საათაშვილი
2. ვასილ გვიმრაძე
3. გიორგი ნარიმანიძე
3. ალექს ანდიაშვილი

2001-20012 წწ
42 კგ
1. დათო დგებია
2. მახარე გულბანი
3. გიორგი ანიაშვილი

46 კგ
1. ჯაბა ლუხოშვილი
2. ლაშა ოზგელდოვი

50 კგ
1. ვალერი მღებრიშვილი
2. ლაშა ტერმაკოზაშვილი
3. აკაკი ვარატაშვილი
3. ლაშა რუსიტაშვილი

55 კგ
1. გიორგი მანაგაძე
2. ნოდარ გოდერძიშვილი
3. გიროგი გოცირიძე
3. კოტე კაპანაძე

60 კგ
1. შალვა მიდელაშვილი
2. ლუკა შეშაბერიძე
3. კუკური ლომიძე
3. აკაკი მუმლაძე

66 კგ
1. გიორგი ტურაშვილი
2. იორი მარმალიძე
3. დავით გირგვლიანი
3. გიორგი იანტბელიძე

73 კგ
1. გიორგი გუგავა
2. ზაურ ჭულუხიძე
3. ნიკა ჭინჭარაული

+73 კგ
1. უშანგი ენუქიძე
2. გიორგი მაისურაძე
3. დავით ქრისტესიაშვილი
3. გიორგი ქარელიშვილი

 

<< დაბრუნება 13-11-2017