სსიპ.   საქართველოს   ოლიმპიური  რეზერვების  მზადების  ეროვნული  ცენტრი
მოჭიდავეების 12 მედალი

მოჭიდავეების 12 მედალი

თბილისში დასრულდა საქართველოს ახალგაზრდული ჩემპიონატი თავისუფალი სტილით პირველობასა და ქალთა ჭიდაობაში. 16-17 ივნისს, "ნიუთბილისში”, ფრენბურთის არენაზე თავისუფალ ჭიდაობაში საპრიზო სამეულები ათ წონით კატეგორიაში შეივსო, გოგონებმა კი ჩემპიონ-პრიზიორები მხოლოდ ოთხ წონაში გამოავლინეს.

ოლიმპიური ცენტრის აღსაზრდელებმა აღნიშნულ ჩემპიონატზე 12 მედალი მოიპოვეს: 
ოქროს მედლებს გოგა მამიაური (74 კგ), თამარ ხოჯაშვილი (55 კგ) და თეონა ჯანდაკაშვილი (59 კგ) დაუფლნენ. ვერცხლის მედლები რამაზ თურმანიძემ (61 კგ) და გიორგი ჩანქსელიანმა (92 კგ) მოიპოვეს, ხოლო მესამე საპრიზო ადგილზე ბაჩო არევაძე (57 კგ), ვლადიმერ კაკოშვილი (74 კგ), ლუკა მარიამიძე (74 კგ), ნიკა ლაგვილავა (79 კგ), გიორგი არღვლიანი (97 კგ), რაჟიკო კეთილაძე (125 კგ) და ნიკა ბერულავა (125 კგ) გავიდნენ.

ჭიდაობა
საქართველოს პირველობა
ახალგაზრდები
თბილისი
16-17 თებერვალი
თავისუფალი ჭიდაობა

57 კგ
1 გიორგი ნიშნიანიძე (ქუთაისი)
2 გიორგი გეგელაშვილი (გორი)
3 ბაჩუკი არველაძე (თბილისი. ორც)
3 ვლადიმერ არუთუნიანი (გორი)

61 კგ
1 გოდერძი ძებისაშვილი (გორი)
2 რამაზ თურმანიძე (აჭარა. ორც)
3 მიხეილ ბერძენიშვილი (ყვარელი)
3 გიორგი შონია (თბილისი)

65 კგ
1 ამირან ვახტანგიშვილი (გორი)
2 გია უგრელიძე (სამტრედია)
3 ლუკა ჯანეზაშვილი (გორი)
3 თედო ყველაშვილი (გორი)

70 კგ
1 ოთარ ბაგაური (საჩხერე)
2 გიორგი ელბაქიძე (ამბროლაური)
3 მაგამედ მალამაგომედოვი (ყვარელი)
3 ნიკა კვინიკაძე (გორი)

74 კგ
1 გოგა მამიაური (თბილისი. ორც)
2 თემურ ბერუაშვილი (გორი)
3 ვლადიმერ კაკოშვილი (თბილისი. ორც)
3 ლუკა მარიამიძე (თბილისი. ორც)

79 კგ
1 ბაგრატ გაგნიძე (ქუთაისი)
2 ევსემი შველიძე (ხარაგაული)
3 ნიკოლოზ ლაგვილავა (ზუგდიდი. ორც)
3 მერაბ სულეიმანიშვილი (გორი)

86 კგ
1 მირიან მაისურაძე (ონი)
2 გიორგი ნებურიშვილი (გარდაბანი)
3 გიორგი ჯიქიძე (სამტრედია)
3 სანანი ქაზუმოვი (ბოლნისი)

92 კგ
1 დავით ქოჩქიანი (თბილისი)
2 გიორგი ჩანქსელიანი (ხონი)
3 სიომა ოსკანიანი (ქარელი)
3 ედი ბუღულაშვილი (კასპი)

97 კგ
1 ელგუჯა ბალანჩივაძე (სამტრედია)
2 გივი გოგობერიშვილი (ამბროლაური)
3 გიორგი არღვლიანი (თბილისი. ორც)
3 ჭაბუკი გამყრელიძე (ამბროლაური)

125 კგ
1 ვასილ ხვისტანი (თბილისი)
2 გიორგი შარვაშიძე (რუსთავი)
3 რაჟიკო კეთილაძე (ხონი. ორც)
3 ნიკა ბერულავა (თბილისი)

 

<< დაბრუნება 19-02-2019